Podejrzane Kontakty Z Bogami

Wodna Fiesta to mnóstwo rozrywki – nad, pod i na wodzie – dla dzieci, młodzieży, całych rodzin i seniorów. To najlepsza okazja, by zakochać się w żeglarstwie, kajakach, rowerach wodnych (…)

/czytelnia/wiesci-z-oceanow/trawers-shackletona-100-lat-pozniej-wyprawa-selma-expeditions/5493 Na południowej półkuli Ziemi zaczyna się wiosna. Jacht s/y Selma Expeditions, po zimowym postoju w Ushuaia (najdalszym na południe miasta świata) opuścił już port i żegluje w kierunku wyspy Georgia (…) /czytelnia/ciekawostki/wielka-blekitna-dziura/7379 OK, może bardziej poetycko: jaskinia.

Z tym, że wygląda jak dziura zrobiona w morskim dnie przez gigantyczną wiertarkę. Prawie idealne kółeczko. Nic dziwnego, że ludzi od zawsze interesowało, jak to-to (…) Do szklanki typu highball wrzucamy 4 ćwiartki limonki, wsypujemy cukier i dobrze ugniatamy muddlerem, by uwolnić aromaty cytrusowe. Dodajemy listki mięty i delikatnie ponownie ugniatamy tak, by nie zmiażdżyć (…)

Frekwencja dopisała i na starcie stanęło aż 31 sterników, pływających na co dzień w innych klasach (…) Powiosłują z Polski do Anglii

Zawsze Stawiamy Na Bezpieczeństwo

Ten słynny kapitan jest pracownikiem Instytutu Mórz Polarnych, organizatorem licznych wypraw polarnych i realizatorem projektów żeglarsko-badawczych. /czytelnia/wiesci-z-oceanow/s%252Fy-selma-expeditions%253A-kierunek-wyspa-piotra-i/4325 Następna czarna, bezksiężycowa noc. Ciemności bezdenne, głębokie, wszech otaczające. To jakby zamknąć oczy i próbować płynąć po omacku. Maciej Sodkiewicz odebrał Nagrodę im.

A tak na serio – wcale nie trzeba sprawdzać tego organoleptycznie. Wystarczy przyjrzeć się z daleka: to właśnie dzięki zimnym nóżkom kaczki (…) Tes – Yacht: połączenie komfortu z szybkością /czytelnia/ciekawostki/polskie-stocznie-tes-yacht%253A-polaczenie-komfortu-z-szybkoscia/5406 Funt o centymetry wyższy od sentymentu Wzrost Z historii polskiego jachtingu: Janusz Kurbiel /czytelnia/rejs-po-historii/z-historii-polskiego-jachtingu%253A-janusz-kurbiel/2059 Janusz Kurbiel mieszka na stałe we Francji.

Jednostki Nautitech łączą w sobie niemiecką jakość oraz francuskie zamiłowanie do wygody, co daje bardzo przyjemne efekty i (…) Wypłynęli jachtem i nie wrócili /czytelnia/wiesci-z-oceanow/wyplyneli-jachtem-i-nie-wrocili/5829 Zakończono poszukiwania żeglarzy, którzy w niedzielę wypłynęli łodzią ze Skoszewa w kierunku Stepnicy (woj. zachodniopomorskie). Odnaleziono przewróconą jednostkę oraz ciało jednego z mężczyzn. Pozostałych dwóch mężczyzn nie odnaleziono. /czytelnia/ludzie-morza/maciej-sodkiewicz-i-aleksander-kaszowski-laureatami-nagrody-im-kapitana-leszka-wiktorowicza/5717

Targi Boatshow W Poznaniu Rozpoczęte

Kapitana Leszka Wiktorowicza /czytelnia/imprezy/maciej-sodkiewicz-odebral-nagrode-im-kapitana-leszka-wiktorowicza/5779 Kapitan Maciej Sodkiewicz w sobotę, 1 kwietnia odebrał Nagrodę im. Kapitana Leszka Wiktorowicza.

Funt płozy na Brexit sprawozdanie

Tydzień temu było o lodołamaczach, dzisiaj o ich ludzkich odpowiednikach Wypadek na Jeziorze Święcajty /czytelnia/srodladzie/wypadek-na-jeziorze-swiecajty/5950 kalendarz ekonomiczny Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności wywrócenia się łodzi na Jeziorze Święcajty.

„Freya» płynie do Godthab. Ta sytuacja powtarzała się dwa razy do roku. Przychodziła wiosna, zaczynał się żeglarski sezon i trzeba było zwodować łódkę. Później gdy minęły letnie miesiące, nadchodziła zima, a mróz zaczynał ścinać (…) /czytelnia/ciekawostki/beneteau/5610

W niedzielę na Kanale La Manche doszło do wypadku, w wyniku którego zatonęła łódź. Na jej pokładzie znajdowały się cztery osoby, jedna z nich nie żyje.

Druga Edycja Pantaenius Jacht Foto

Być może już wkrótce w gdańskiej stoczni powstanie luksusowa łódź z trzema pokładami i czterema kabinami dla pasażerów. Megakatamaran ma być zbudowany przez gdańską stocznię Sunreef Group. /czytelnia/poradniki/jak-kupic-dobry-jacht%253F/5279 Z kupowaniem łódki jest trochę tak, jak z kupowaniem samochodu – ponoć właściciel cieszy się dwa razy: kiedy kupuje swój wymarzony statek oraz… Dlaczego kaczki mają zimne nogi? /czytelnia/nowosci-w-serwisie/dlaczego-kaczki-maja-zimne-nogi%253F/8202 Nie no, nie mówcie, że tego nie zauważyliście.

  • Największa od 50 lat góra lodowa, nazwana D28, oderwała się właśnie od Antarktydy.
  • Góra waży ponad 315 miliardów ton, a na ten imponujący wynik składa się 1636 km² powierzchni i (…)
  • Wycinane są lasy, zanieczyszczone są powietrze i woda.
  • W ostatnich latach wiele mówi się o zmianach klimatu.
  • Mimo oczywistych zmian w środowisku naturalnym Ziemi, które gwałtownie przyspieszyły w (…)

Na łodzi znajdowała się 5-osobowa załoga. Jedna z uczestniczek została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do (…) Szybkość, komfort, styl i… adekwatna do tego wszystkiego cena. Mimo, iż nazwa stoczni brzmi nieco „francusko”, Grand Soleil to klasa sama w sobie – prawdziwie włoska elegancja, łącząca słynne dolce (…)

Czy Warto Popłynąć Wartą?

Statki widmo u wybrzeży Japonii /czytelnia/wiesci-z-oceanow/statki-widmo-u-wybrzezy-japonii/4810 W ciągu ostatnich 2 miesięcy na brzeg japońskich wysp fale wyrzuciły 11 łodzi, na pokładzie których było łącznie 25 martwych marynarzy. /czytelnia/wiesci-z-oceanow/wypadek-na-kanale-la-manche/5999

Funt płozy na Brexit sprawozdanie

/czytelnia/wiesci-z-oceanow/wlosi-wracaja-do-little-americas-cup/1972 Projekt Challenge Italia wystartował we wrześniu 2010 roku. Grupa złożona z żeglarzy, projektantów i twórców łodzi ma zamiar konkurować w wyścigach katamaranów w C-Clasie.

/czytelnia/wiesci-z-oceanow/selma-juz-na-krancu-morza-rossa-miedzy-zamarzajacym-morzem-i-sztormem/4305 https://fx770.net/ /czytelnia/ciekawostki/odkryto-statek-z-ery-wikingow/6852

Leave A Reply